خرید بهترین بیمه درمان تکمیلی

خرید بهترین بیمه درمان تکمیلی از بیمه خانه

خرید بهترین بیمه درمان تکمیلی، قبل از پرداختن به این موضوع بهتر است ابتدا تعریفی از بیمه های درمان تکمیلی ارائه دهیم. به طور کلی بیمه های درمان تکمیلی جدا از بیمه های درمان پایه (مانند: تأمین اجتماعی, دفترچه سلامت) هزینه های درمانی بیمه شده که در قرارداد بیمه ذکر شده باشد را پرداخت می کند. بیمه های تکمیلی همانطور که از نامشان پیداست بیمه های پایه مانند تأمین اجتماعی را با پوشش های تکمیلی کامل میکند. به عبارت دیگر پوشش های بیمه های تکمیلی تکمیل کننده بیمه های درمان پایه است.

بیمه های تکمیلی درمان چند نوع هستند؟

بیمه های تکمیلی به دو صورت گروهی و انفرادی عرضه می گردند. بیمه های تکمیلی درمان گروهی به این صورت است که به گروه های 50 نفر به بالا مانند کارکنان یک شرکت که بیمه پایه مانند بیمه تأمین اجتماعی آن ها همگی از یک جا رد شده باشند اختصاص پیدا می کند. در بیمه های انفرادی که مدتی است توسط برخی شرکت ها از جمله شرکت بیمه سامان ارائه می گردد امکان بیمه شدن افراد به صورت تکی یا خانوادگی فراهم شده است. البته به تازگی بیمه گروهی برای کمتر از 50 نفر هم ارائه می گردد. برای اطلاع بیشتر مقاله بیمه تکمیلی گروهی سامان برای کمتر از 50 نفر را مطالعه نمایید.

پوشش های بیمه درمان تکمیلی انفرادی چیست؟

پوشش های بیمه درمان تکمیلی انفرادی عبارتند از: پوشش بیمارستانی (هزینه بستری و ..)، اعمال جراحی، پوشش زایمان و نازایی، خدمات آزمایشگاهی، رفع عیوب انکساری دو چشم، ویزیت دارو، هزینه آمبولانس، سمعک، دندانپزشکی، عینک و لنز طبی و .. است.

لازم به ذکر است پوشش های فوق در طرح های مختلف می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال در طرح عقیق سامان که به جهت سقف تعهدات کامل ترین طرح این شرکت به شمار می آید، تمامی پوشش های فوق موجود است. یا به عنوان مثال در طرحی مانند طرح جامع پوشش هایی مانند رفع عیوب انکساری دو چشم، سمعک و نازایی وجود ندارد و سقف تعهدات نیز کمتر است و حق بیمه این طرح به تبع آن نیز کمتر  است. 

شرایط طرح های بیمه تکمیلی انفرادی چیست؟

طرح های بیمه تکمیلی انفرادی یا همان خانواده شرکت بیمه سامان که در بیمه های تکمیلی از شرکت های سر آمد می باشد با 10% فرانشیز ارائه می گردد. بنابراین در صورت استفاده از هریک از پوشش ها 10% هزینه بر عهده خود بیمه گذار است. بیمه گذار شخصی است که بیمه نامه را خریداری می کند. همچنین خرید طرح های مذکور هم به صورت نقدی و هم به صورت قسطی امکان پذیر است. همچنین خرید نقدی مشمول 10% تخفیف نقدی است. علاوه بر این خانواده های سه نفر به بالا می توانند این بیمه را با ۱۵% تخفیف خریداری نمایند. همه طرح ها شامل دوره انتظار زایمان و بیماری های مزمن است. به این ترتیب دوره انتظار زایمان 9 ماه و بیماری های مزمن 3 ماه است. علاوه بر همه موارد مذکور خرید طرح ها برای خانواده های 3 نفر به بالا مشمول 15% تخفیف است.

بهترین بیمه درمان تکمیلی انفرادی را چگونه بخریم؟

خرید بهترین بیمه درمان تکمیلی- سایت بیمه خانه

برای خرید بهترین بیمه درمان تکمیلی همانطور که پیشتر ذکر شد این بیمه ها در طرح های متنوعی ارائه می گردند که سقف تعهدات و خود پوشش های در آن ها متفاوت است. در طرحی مانند طرح جامع پوشش نازایی وجود ندارد و سقف تعهدات مانند تعهد بیمارستانی 15,000,000 تومان است و تا این سقف را شرکت بیمه پرداخت می نماید. در طرح عقیق همه پوشش ها وجود دارد و سقف تعهد بیمارستانی 750,000,000 تومان است. به همین تناسب حق بیمه طرح ها نیز با هم متفاوت است. خب در صورتی که شما نیاز به پوشش هایی مانند سمعک, نازایی و .. نداشته باشید یک طرح می تواند برایتان مناسب باشد و شخصی که به این پوشش ها نیاز دارد طرحی دیگر مناسب اوست. در نتیجه شما بر اساس شرایط و نیاز خود باید اقدام به خرید یک طرح نمایید. یا به عبارت دیگر بهترین طرح بیمه تکمیلی طرحی است که مناسب با نیازهای شما می باشد.  

برای دریافت مشاوره و خرید بیمه درمان تکمیلی چه کاری باید انجام دهیم؟

در مطالب فوق متوجه تفاوت طرح های بیمه تکمیلی با یکدیگر به جهت پوشش ها، سقف تعهدات  و حق بیمه شدیم. اما سوال اینجاست که چگونه از انواع طرح های بیمه سامان آگاه شویم و همچنین تشخیص دهیم که کدام طرح مناسب ما و خانواده ی ما می باشد. برای مشاهده طرح ها می توانید وارد سامانه خرید آنلاین بیمه خانه شوید تا با انواع طرح ها و پوشش ها و حق بیمه آن ها آشنا شوید. در بیمه خانه به راحتی طرح های مذکور را با هم مقایسه کنید و برای مشاوره از طریق واتساپ موجود در سایت اقدام نمایید. مشاوران بیمه خانه آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.  همچنین برای ثبت سفارش و دریافت پرسشنامه و فرم پیشنهاد از طریق این سامانه به راحتی می توانید اقدام نمایید. هزینه ارسال انواع بیمه نیز در این بیمه خانه رایگان است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین