نرخ دیه سال 99 اعلام شد

در اسفند ماه 98 سخنگوی قوه قضائیه نرخ دیه در سال 99 را اعلام کرد ، بنابراین دیه کامل انسان چه برای زن یا مرد در ماه های عادی 330 میلیون تومان و در ماه های حرام 440 میلیون تومان است. دیه ماه های عادی در سال 98، 270 میلیون تومان و در ماه های حرام 360 میلیون تومان بوده است و با افزایش 60 و 80 میلیون تومانی در سال 99 روبرو شد

مساوی شدن دیه زن و مرد در سال 99

بله براساس رأی دیوان عالی کشور از این پس دیه زنان و مردان یکسان پرداخت می شود و البته صندوق تامین خسارت های بدنی ملزم به پرداخت مابه التفاوت دیه است.

ماه های حرام کدامند؟

چهار ماه قمری  ذی القعده، ذی‌الحجه، محرم و رجب ماه های حرام را تشکیل می دهند. در این ماه ها به دیه ماه های عادی (غیر حرام) یک سوم افزوده می شود.

پوشش مالی در شخص ثالث متأثر از دیه در ماه حرام

 حداقل پوشش مالی در بیمه شخص ثالث طبق قانون همیشه 2.5% دیه در ماه های حرام اعلام می شود، یعنی با دیه 440 میلیون تومانی در ماه حرام حداقل پوشش مالی در شخص ثالث 11 میلیون تومان است. البته این مبلغ حداقل پوشش مالی است که هر بیمه شخص ثالث داراست اما پیشنهاد می شود با توجه به گران شدن قیمت خودرو و .. این پوشش مالی را حتماً افزایش دهید و با کمی پرداخت بیشتر حق بیمه ریسک خود را به شدت کاهش دهید.

مقاله میزان پوشش مالی در بیمه شخص ثالث را مطالعه نمایید.

مشاوره و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین