4,082 بازدید

سامانه استعلام بیمه ثالث (سنهاب)

سامانه استعلام بیمه مرکزی - بیمه خانه

سامانه استعلام بیمه ثالث (سنهاب)، برای استعلام سوابق بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه خودروی خود و مشاهده اطلاعات مربوط به آن یکی از راه ها، استفاده از سامانه سنهاب بیمه مرکزی است. به این منظور ما مراحل استعلام را از سامانه مذکور انجام داده و به تشریح آن در ادامه می پردازیم.

مراحل استعلام بیمه ثالث از سایت بیمه مرکزی

در ابتدا از طریق لینک قرار داده شده وارد سامانه بیمه مرکزی قسمت استعلام سوابق خودرو می شویم. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید دو گزینه ثبت استعلام جدید و پیگیری استعلام برای شما ظاهر می گردد. وارد گزینه ثبت استعلام جدید می شویم.

در این مرحله تیک گزینه تأیید را زده سپس دکمه مرحله بعدی را انتخاب کنید.

سپس وارد تب انتخاب رشته بیمه مورد استعلام شده و یکی از گزینه ها را انتخاب می نمایید.

در این مرحله با وارد کردن کد ملی، موبایل و … درخواست خود را ارسال می نمایید. دقت داشته باشید از موبایل صاحب بیمه نامه باید استفاده گردد. سپس یک کد تأیید برای شماره موبایلی که وارد نمودید ارسال می شود. 

کد پیامک شده را وارد نمایید.

وارد گزینه پیگیری استعلام شده تا وارد صفحه پاسخ به استعلام شویم.

در این مرحله صفحه پاسخ به استعلام برایتان ظاهر می گردد. در اینجا کد پیگیری پیامک شده را در فیلد کد استعلام وارد می نماییم.

همانطور که مشاهده می نمایید پیغام نتیجه استعلام شما با موفقیت آماده شده است ظاهر می گردد. سپس بر روی دکمه دریافت نتیجه استعلام کلیک نموده تانتیجه استعلام برایمان نمایش داده شود.

در آخر نتیجه استعلام  یعنی همان سوابق بیمه ای برایمان نمایش داده می شود.

بیمه خانه

سامانه بیمه خانه امکان خرید اناوع بیمه نامه از جمه بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و سایر بیمه های دیگر را به صورت آنلاین فراهم نموده است. لذا برای دریافت مشاوره و خرید بیمه می توانید به سامانه بیمه خانه مراجعه نمایید.

آخرین مقالات
سایت بیمه
سایت بیمه

سایتِ بیمه سایتِ بیمه یا همان سایت های خرید آنلاین بیمه با ارائه خدمات بیمه ای به صورت آنلاین، آگاهی از انواع بیمه، قیمت ها،

بیشتر بخوانید »