بیمه آتش سوزی و زلزله

جهت خرید و صدور آنی بیمه آتش سوزی منازل و مراکز غیر صنعتیِ (مراکز اداری، تفریحی، تجاری و …) شرکت بیمه سامان با کلیک بر روی دکمه فوق اقدام نمایید. لازم به ذکر است پوشش زلزله و سایر پوشش های دیگر، جزء موارد و تعهدات اضافی بیمه آتش سوزی می باشد. لذا با پرداخت حق بیمه بیشتر می توانید سایر پوشش ها از جمله زلزله را به این بیمه نامه اضافه کنید. 

برای خرید بیمه نامه فوق از سایر شرکت های بیمه و یا خرید بیمه نامه برای مراکز صنعتی از طریق دکمه بالا سفارش خود را ثبت نمایید. 

بیمه آتش سوزی در بیمه خانه

بیمه آتش سوزی چیست؟

در بیمه آتش سوزی، شرکت بیمه خسارات احتمالی که در اثر پوشش های پایه بیمه آتش سوزی به نام آصا یا همان آتش سوزی، صاعقه و انفجار به اموال منقول و غیر منقول بیمه گذار وارد شود را تحت پوشش قرار می دهد. همانطور که متوجه شدید بیمه نامه مذکور خسارات جانی و بدنی که در اثر حوادث تحت پوشش بیمه نامه اتفاق افتاده است را جبران نمی کند. البته مدتی است شرکت بیمه سامان پوشش فوت، نقص عضو و هزینه پزشکی را برای افرادی که مجاز به اقامت در محل مورد بیمه یا همان مکانی که بیمه شده است را دارند، در بیمه آتش سوزی مربوط به منازل مسکونی و مراکز غیر صنعتی مانند ادارات، فروشگاه ها و … ارائه می دهد.

انواع بیمه آتش سوزی کدامند؟

بیمه آتش سوزی به سه دست اصلی تقسیم می شود که عبارتند از:

  • بیمه آتش سوزی منازل مسکونی: در این بیمه نامه که مربوط به منازل مسکونی است، ساختمان، تأسیسات و اثاثیه منزل مورد تعهد شرکت بیمه قرار می گیرند.
  • مراکز صنعتی: این بیمه نامه مربوط به کارخانجات و … می باشد. 
  • مراکز غیر صنعتی: منظور از مراکز غیر صنعتی ادارات، مراکز تفریحی، تجاری و … می باشد.

پوشش زلزله در بیمه آتش سوزی

همانطور که پیشتر ذکر شد بیمه نامه آتش سوزی دارای 3 پوشش اصلی یا همان پایه به نام آصا می باشد که آن ها را ذکر نمودیم. اما پوشش های متنوعی در این بیمه وجود دارند که با پرداخت حق بیمه بیشتر امکان اضافه شدن به پوشش های اصلی بیمه نامه مذکور را دارند. یکی از این پوشش ها، پوشش زلزله است که با پرداخت اندک مبلغی به تعهدات بیمه نامه ملحق می گردد. در ادامه به سایر تعهدات اضافی این بیمه نامه می پردازیم.

پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی کدامند؟

پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی عبارتند از:

پوشش های زلزله، سرقت با شکست حرز، آتشفشان، سیل و طغیان آب، طوفان و گرد باد، ترکیدگی لوله آب و فاضلاب، سقوط هواپیما، ضایعات ناشی از برف و باران، سقوط بهمن و ریزش کوه، اجاره و اسکان موقت بیمه گذار و خانواده وی در صورتی که مکان بیمه شده قابل سکونت نباشد، رانش و نشست زمین، برخورد جسم خارجی به بیمه شده یا همان مورد بیمه، پاکسازی و برداشت ضایعات مربوط به خسارت ناشی از حوادث تحت پوشش بیمه نامه، انفجار و دفرمه شدن ظروف تحت فشار صنعتی در مزاکز صنعتی از تعهدات اضافی بیمه نامه فوق محسوب می شوند.

لازم به ذکر است پوشش های نامبرده ممکن است در شرکت های بیمه ای مختلف کمی متفاوت باشند. به عنوان مثال بیمه سامان همانطور که پیشتر هم گفته شد امکان خرید تعهد جانی را در این بیمه نامه قرار داده است.

محاسبه قیمت بیمه آتش سوزی

عوامل مختلفی در قیمت این بیمه نامه تأثیر گذارند، از جمله خرید پوشش های اضافی، شرایط بیمه نامه و … که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

پوشش های تبعی یا اضافی

بدیهی است که انتخاب پوشش های اضافی برای بیمه نامه موجب افزایش حق بیمه می شود. به عنوان مثال، انتخاب پوشش سرقت با شکست حرز یا انتخاب ترکیدگی لوله آب و فاضلاب در بیمه نامه، هر کدام مبلغی را به حق بیمه، اضافه خواهند نمود.

انتخاب شرایط بیمه نامه

بیمه نامه مورد بحث می تواند با شرایط متفاوتی از جمله، شرایط اظهارنامه ای (سرمایه شناور)، شرایط جایگزینی و بازسازی و … صادر گردد که هر کدام در تعیین قیمت بیمه نامه موثر می باشند.

  • شرایط اظهار نامه ای (سرمایه شناور): به عنوان مثال می توان بیمه نامه را با شرایط اظهارنامه ای یا همان شناور خریداری نماید. زمانی بیمه نامه با این شرایط خریداری می شود که موجودی کالای بیمه گذار و به تبع آن سرمایه وی، شناور و متغییر است. به عنوان مثال شخصی می خواهد مکانی که کالای خود را نگهداری می کند را بیمه کند، اما موجودی این انبار و ارزش آن متغییر می باشد، لذا بیمه نامه با شرایط شناور صادر می گردد. به این صورت که در زمان خرید بیمه نامه، موجودی سالیانه خود را پیش بینی می نماید و طبق آن حق بیمه پرداخت می کند، اما به صورت ماهیانه موجودی و سرمایه خود را گزارش می دهد تا در نهایت شرکت بیمه بر اساس موجودی واقعی سالیانه، حق بیمه خود را دریافت نماید.
  • بیمه نامه با سرمایه ثابت: همانطور که از نامش مشخص است در این بیمه نامه سرمایه مورد بیمه، میزان مشخص و ثابتی است. 
  • بیمه نامه با شرایط جایگزینی یا بازسازی: در صورتی که اموال بیمه گذار بر اثر تورم دچار افزایش قیمت شود، با خسارت دریافتی بر اساس ارزشی که اموال بیمه شده اند، بیمه گذار توان جبران زیان وارد شده یا همان جایگزینی و بازسازی امولش را ندارد. لذا با خرید بیمه نامه طبق این شرایط، امکان جبران این خسارت توسط بیمه گر (شرکت بیمه) مهیا می شود. 
  • بیمه نامه با شرایط First Loss: بیمه نامه با شرایط فرست لاس مربوط به زمانی می شود که مورد بیمه یا همان اموال بیمه گذار که قرار است بیمه شود در یک مکان خاص قرار ندارد. به عبارت دیگر مورد بیمه در موقعیت های جغرافیایی مختلفی به صورت پراکنده قرار دارد و احتمال آسیب هم زمان همه اموال خیلی کم می باشد. 

جهت مشاوره در خصوص انواع بیمه آتش سوزی با کارشناسان ما از طریق واتساپ یا تماس تلفنی در ارتباط باشید.

ارزش مورد بیمه

ارزش اموال بیمه گذار در تعیین حق بیمه موثر است. یعنی ارزش ساختمان، لوازم منزل و یا کالای موجود در انبار بیمه گذار که قرار است بیمه شود در میزان حق بیمه نقش دارند.

نوع سازه

یکی از عوامل تعیین کننده حق بیمه این بیمه نامه، نوع سازه ساختمان می باشد. منظور از نوع سازه، بتنی، فلزی و … بودن اسکلت ساختمان است.

نوع ملک

نوع ملک در بیمه مربوط به منازل حائز اهمیت است. به عنوان مثال ملک آپارتمان، ویلایی و … می باشد.

متراژ ملک

متراژ ملک نیز از عوامل موثر در میزان حق بیمه می باشد.

ریسک مورد بیمه

قطعاً از عوامل مهم برای شرکت های بیمه در این بیمه نامه، میزان و شدت ریسک احتمال بروز خسارت برای اموال مورد بیمه است.

نحوه خرید بیمه آتش سوزی

جهت خرید بیمه نامه آتش سوزی، برای منازل و یا مراکز غیر صنعتی شامل ادارات، مراکز تجاری و … شرکت بیمه سامان به صورت آنی از طریق دکمه خرید آنلاین بیمه آتش سوزی سامان اقدام و مراحل ذیل را طی نمایید. همچنین برای خرید بیمه نامه فوق برای مراکز صنعتی و یا خرید بیمه نامه مذکور از سایر شرکت های بیمه ای، درخواست خود را از طریق دکمه های تعبیه شده در ابتدای همین صفحه ثبت نمایید. به این ترتیب درخواست شما از طریق مجموعه ما در اسرع وقت رسیدگی و جهت صدور بیمه نامه هماهنگی های لازم انجام می گردد. 

اولین مرحله برای خرید بیمه نامه فوق در شرکت سامان به صورت آنلاین و آنی بر روی دکمه قرار داده شده (خرید آنلاین بیمه…) ابتدای صفحه کلیک نمایید. سپس با وارد نمودن کدملی و شماره موبایل خود وارد مرحله بعدی شوید.

نحوه خرید بیمه آتش سوزی

مشخصات بیمه گذار

در مرحله مشخصات بیمه گذار، مشخصات خود را بررسی و اطلاعات خواسته شده را با دقت وارد نمایید. سپس با کلیک بر روی دکمه مرحله بعد وارد مرحله انتخاب دسته بندی شوید.

وارد نمودن مشخصات بیمه گذار

انتخاب نوع بیمه آتش سوزی

بعد از انتخاب دکمه مرحله بعد همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می نمایید باید نوع بیمه نامه را انتخاب نمایید. در صورتی که بیمه نامه مربوط به منازل مسکونی مورد نظر شما می باشد گزینه طرح های مسکونی و در صورتی که مورد بیمه جزء مراکز غیر صنعتی (مراکز اداری، رفاهی، تجاری …) می باشد گزینه طرح کسب و کار را انتخاب نمایید.

انتخاب نوع بیمه آتش سوزی

انتخاب طرح بیمه نامه

ما در مرحله قبل با انتخاب طرح های مسکونی کار را ادامه دادیم.  همانطور که در تصویر مشخص است در سمت را صفحه می توانید 4 گزینه پایه، اقتصادی، ممتاز و کوتاه مدت را انتخاب نمایید. در هر گزینه تعدادی طرح با پوشش ها و حق بیمه های متفاوت موجود است. همچنین با انتخاب گزینه سرمایه، پایین تر از گزینه خطرات اصلی مانند آنچه در تصویر مشاهده می نمایید سقف تعهدات شرکت بیمه در پوشش های مختلف قابل مشاهده است. 

انتخاب طرح بیمه آتش سوزی

مشخصات مورد بیمه

در مرحله مشخصات مورد بیمه باید مشخصاتی مانند نوع کاربری، نوع سازه، متراژ و … را با دقت وارد نمایید و بر روی دکمه مرحله بعد کلیک نمایید. تمامی مراحل را می توانید از طریق دستگاه موبایل و یا کامپیوتر طی نمایید. 

مشخصات مورد بیمه را وارد نمایید

مرحله تأیید و پرداخت

در نهایت اطلاعات مربوط به طرح انتخابی بیمه نامه، مشخصات بیمه گذار و اطلاعات مورد بیمه را بررسی و بعد از دانلود شرایط خصوصی و عمومی بیمه نامه و مطالعه آن دکمه تأیید و پرداخت را انتخاب نمایید. بعد از پرداخت وجه، بیمه نامه به صورت آنی و لحظه ای صادر می گردد.

مرحله تأیید و پرداخت

جهت آگاهی از شرایط بیمه نامه فوق در شرکت بیمه سامان با کلیک بر روی دکمه های ذیل فایل پی دی اف آن ها را مشاهده نمایید.

فرم ورود به بیمه خانه

ثبت نام در بیمه خانه