بیمه موبایل و تجهیزات الکترونیک

قبل از خرید بیمه نامه برای موبایل یا تبلت خود حتماً فیلم آموزش نحوه خرید بیمه گوشی سامان که توسط سامانه بیمه خانه تهیه شده است را مشاهده نمایید. به عنوان مثال در صورتی که تصویر موبایل همراه با شماره سریال گوشی یا همان IMEI گرفته نشود و در سامانه بارگذاری نگردد، خرید به درستی صورت نگرفته است.

همچنین بعد از مشاهده فیلم آموزشی و قبل از خرید بیمه نامه با کلیک روی دکمه کد تخفیف آن را کپی نموده و در مراحل خرید، در قسمت مربوطه از آن استفاده نمایید. بیمه تجهیزات الکترونیک از رشته های بیمه ای جدید به شمار می آید و بیمه سامان در ارئه این بیمه نامه از شرکت های پیشگام محسوب می شود..

بیمه تجهیزات الکترونیک 

خرید بیمه موبایل سامان از بیمه خانه

بیمه تجهیزات الکترونیک چیست؟

بیمه تجهیزات الکترونیک که از زیر شاخه های بیمه مهندسی به شمار می آید، همانطور که از نامش پیداست خسارات احتمالی برای تجهیزات الکترونیک مانند موبایل، لپ تاپ، دوربین و … را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه موبایل چیست؟

بیمه گوشی همراه، خود نیز زیرمجموعه بیمه تجهیزات الکترونیک است و مواردی را که در زمان خرید گوشی همراه تحت گارنتی نمی باشد، مانند شکستن تلفن همراه بر اثر ضربه، آبخوردگی و نفوذ مایعات، سرقت با شکست حرز و .. را تحت پوشش قرار می دهد.

پوشش های بیمه موبایل چیست؟

قبل از هر چیز جهت دریافت خسارت از بیمه نامه گوشی همراه، میبایست در مرحله خرید تمامی مراحل مانند تست سلامت و … با خود موبایلی که قصد بیمه کردن آن را دارید صورت پذیرد. در غیر این صورت خسارت توسط شرکت بیمه سامان پرداخت نمی گردد. همچنین تمام مشخصات دستگاه مورد نظر باید درست وارد شوند. همینطور در هنگام بارگذاریِ تصویر قسمت جلو دستگاه، IMEI آن باید دیده شود و همچنین در تصویر جلو و پشت دستگاه، چهار گوش موبایل یا تبلت بدون گلس و قاب محافظ باید قابل مشاهده باشد. لذا خواهشمندیم قبل از اقدام به خرید بیمه مذکور فیلم آموزشی قرار داده شده در همین صفحه را مشاهده نمایید.

پوشش های بیمه مذکور شامل شکستن (البته به جز درب پشت و بدنه)، ضربه خوردگی، آبدیدگی، نم زدگی، آسیب های ناشی از سیل و طوفان،  خسارات ناشی از نوسانات برق یا القاء الکتریکی، خسارات ناشی از آتش سوزی، انفجار و  در نهایت سرقت با شکست حرز البته فقط از خانه، محل کار یا داخل خودرو، می باشد. در ادامه به تعریف شکست حرز خواهیم پرداخت.

پوشش هایی که پیشتر مطرح شدند مربوط به بیمه گوشی همراهِ شرکت بیمه سامان است. لذا موارد مذکور ممکن است در بیمه گوشی همراهِ شرکت های بیمه ای دیگر تا حدودی متفاوت باشد. بنابراین قبل از خرید این بیمه نامه قوانین، شرایط و پوشش های مربوط به بیمه نامه را با دقت مطالعه نمایید.

سرقت با شکست حرز چیست؟

سرقت با شکست حرز در بیمه به معنای سرقت، همراه با عبور از مانع است. به عنوان مثال سارق با شکستن درب یا پنجره، بالا رفتن از دیوار، تهدید و زور و … برای انجام سرقت اقدام کند و سرقت بدون عبور از مانع رخ ندهد . به عنوان مثال سارق قفل درب خودرو یا شیشه خودرو را می شکند و دستگاه بیمه شده را سرقت می کند. در این حالت اثبات سرقت برای شرکت بیمه راحت تر امکان پذیر است و لذا شرکت های بیمه سرقت را در صورت چنین حالت هایی پرداخت می نمایند. لازم به ذکر است در زمان سرقت بیمه گذار باید از مقامت انتظامی/ قضایی در خصوص محرز شدن شکست حرز یعنی (شکسته بودن شیشه، قفل و..) یک تأییدیه کتبی دریافت نماید و در مراحل دریافت خسارت، آن را تحویل شرکت بیمه دهد.

شایانِ ذکر است سرقت در صورتی که بر اثر قاپ زنی، کف زنی و یا زورگیری باشد، بیمه گر تعهدی نسبت به پرداخت خسارت ندارد.

مواردی که در بیمه گوشی همراه تحت پوشش نیستند

بیمه موبایل سامان در قبال لوازم جانی مانند هندز فری، قاب و … و همچنین باطری، بدنه و درب پشت دستگاه تعهدی ندارد. دکمه اثر انگشت و یا قابلیت FACE ID تحت پوشش قرار ندارد. همچنین دستگاه هایی که قبل از بیمه شدن تعمیر شده باشند تحت پوشش نمی باشند. همینطور هزینه های مربوط به مسائل نرم افزاری تحت پوشش این بیمه نامه قرار ندارد. یک مورد مهم دیگر مربوط به سرقت یا آسیب های وارد شده به دستگاه بیمه شده در شرایطی مانند شورش، جنگ، بلوا یا اغتشاش است که تحت تعهد بیمه گر نمی باشد.. همینطور اگر به گوشی بیمه شده توسط تعمیرکار بر اثر تعمیرات خسارتی وارد شود شرکت بیمه مسئولیتی نسبت به پرداخت خسارت ندارد. خسارت در موارد گفته شده تنها چند مورد از موارد مهم بیمه نامه بود که بیمه گر یا همان شرکت بیمه در قبال آن متعهد نیست. لذا جهت آگاهی از همه موارد فایل PDF ذیل را دانلود و مطالعه نمایید. 

فرانشیز در بیمه موبایل سامان چقدر است؟

فرانشیز یا همان خود پرداخت در بیمه موبایل به دو شکل جزئی و کلی تقسیم می شود. خسارت جزئی مرتبط با صفحه نمایش دستگاه شامل تعویض قطعات و تعمیرات، چهل درصد و حداقل دویست هزار تومان است. همینطور فرانشیز در خسارت جزئی به جزء صفحه نمایش که شامل تعویض قطعه گوشی و تعمیرات می شود بیست درصد و حداقل صد هزار تومان است. در آخر نیز در خسارت کلی (زمانیکه تجهیزات دستگاه قابل تعمیر نیست) سی درصد و در سرقت که البته باید همراه با شکست حرز که پیشتر ذکر شد باشد چهل درصد ارزش گوشی (ارزش روز هنگام وقوع حادثه) یا آن ارزشی که در بیمه نامه ذکر شده است هر کدام که کمتر باشد محاسبه می شود. 

محاسبه قیمت بیمه موبایل

محاسبه قیمت بیمه موبایل

در مراحل خرید بیمه نامه قبل از صدور، حق بیمه به شما اعلام می گردد. همچنین جهت اطلاع از قیمت بیمه موبایل، در مراحل خریدِ بیمه نامه همانطور که در فیلم آموزشی بیان شده است،  قبل از ورود به دکمه درخواست بیمه، با انتخاب گزینه محاسبه حق بیمه، از هزینه بیمه گوشی همراه خود اطلاع حاصل نمایید.

بیمه موبایل با پوشش سرقت بدون شکست حرز

همانطور که میدانید در حال حاضر پوشش سرقت در بیمه موبایل با شکست حرز ارائه می گردد. با این حال خبر خوبی داریم و آن هم طراحی این بیمه با پوشش سرقت بدون شکست حرز در بیمه سامان می باشد. به این صورتکه، بیمه نامه گوشی همراه در دو طرح با شکست حرز و بدون شکست با حق بیمه های متفاوت عرضه شود. البته تا زمان ارائه طرح مذکور نمی توان به طور قطعی در این خصوص اظهار نظر نمود اما به احتمال زیاد به زودی این طرح توسط شرکت سامان ارائه می گردد و در سامانه بیمه خانه نیز عرضه می شود.

صدور بیمه گوشی سامان به چه صورت است؟

ابتدا فیلم آموزشی تهیه شده را مشاهده نمایید و سپس با استفاده از کد تخفیف مراحل خرید را از طریق آدرس قرار داده شده طی نمایید. در مراحل خرید از دستگاهی که قرار است بیمه شود تست سلامت گرفته می شود. در مرحله تست سلامت به عنوان مثال در تست صفحه لمسی موبایل، تمام صفحه نمایش گوشی را باید با انگشت لمس نمایید تا تمام صفحه رنگی شود و سلامت تاچ صفحه نمایش محرز گردد.  لذا باید تمامی مراحل توسط همان دستگاهی که قرار است بیمه نامه برای آن خریداری شود، طی گردد. به این ترتیب پس از وارد نومدن اطلاعات خواسته شده و گذران تست سلامت، هزینه بیمه نامه برایتان نمایش داده می شود. لذا در صورت تأیید وارد درگاه پرداخت می شوید و در نهایت بیمه نامه به صورت آنی صادر می گردد. پس از صدور بیمه گوشی، پیامکی حاوی اطلاعات بیمه نامه برایتان ارسال می گردد. بعد از صدور بیمه نامه مذکور نوبت به بارگذاری تصاویرِ دستگاه مورد نظر می شود که تماماً در فیلم آموزشی توضیح داده شده است. در مجموع بیمه نامه به سادگی و به سرعت صادر خواهد شد.

سوالات در خصوص بیمه گوشی سامان

در صورت خسارت به گوشی های همراه به دلیل گران بودن هزینه های تعمیرات یا خرید مجدد گوشی، خرید این بیمه نامه در مقابل اندک حق بیمه پرداختی به نسبت پوشش ها، خرید این بیمه نامه توصیه می شود.

کد های تخفیف بیمه گوشی سامان در واقع کد هایی می باشد که مخصوص نمایندگان شرکت بیمه سامان صادر گشته است و علاوه بر اعمال تخفیف، بیمه نامه را در نمایندگی مربوطه صادر می نماید. به این ترتیب کد مورد اشاره در سایت بیمه خانه، بیمه های گوشی را در نمایندگی مرتبط با سامانه بیمه خانه صادر می نماید. 

کد خرید طرح معمولی: yalar5163

کد خرید طرح زیپلاس: yaldarz5163

کد خرید طرح زیپلاس پرو: yaldap5163

فرم ورود به بیمه خانه

ثبت نام در بیمه خانه