بیمه مسئولیت مدنی| بیمه خانه

بیمه مسئولیت مدنی

بیمه مسئولیت مدنی شرکت بیمه سامان

در حال حاضر خرید بیمه مسئولیت پیراپزشکان سامان به صورت آنلاین فراهم است. با خرید از لینک فوق، بیمه مسئولیت مدنی شما در کد متعلق به بیمه خانه در بیمه سامان صادر خواهد شد. 

برای خرید بیمه مسئولیت سایر شرکت ها از طریق لینک فوق درخواست خود را ثبت نمایید. در اسرع وقت کارشناسان بیمه خانه با شما تماس خواهند گرفت.

بیمه مسئولیت مدنی پزشکان و پیراپزشکان یک نوع بیمه مسئولیت حرفه ای است که مسئولیت پرشکان و پیراپزشکان در برابر بیماران را تحت پوشش قرار میدهد. به بیانی دیگر آسیب جسمی و روانی وارد شده به بیماران که ناشی از قصور پزشکان و پیراپزشکان باشد را تحت پوشش قرار می دهد. 

بیمه مسئولیت مدنی چیست؟

بیمه مسئولیت مدنی قراردادیست که طبق آن بیمه گر(شرکت بیمه ای) در قبال دریافت حق بیمه از بیمه گذار متعهد میگردد خسارات احتمالی وارد به اشخاص ثالث (جانی و مالی) که مسئولیت آن بر عهده بیمه گذار میباشد را جبران کند.

چند نوع بیمه مسئولیت مدنی داریم؟

مسئولیت عمومی

مسئولیت افراد در قبال خسارات مالی و جانی به شخص ثالث (غیرمرتبط با فعالیت بیمه گذار) به موجب فعالیت های روزانه که به صورت غیرعمدی باشد.

مسئولیت حرفه ای

مسئولیت صاحبان مشاغل در مقابل اشخاص ثالث که از شغل ان ها دچار اسیب مالی و یا جانی شده باشند، بیمه مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان نیز زیر مجموعه این بیمه است.

مسئولیت تولیدکنندگان کالا

مسئولیت تولیدکنندکان در خسارات مالی و جانی ناشی از نقص و عدم ایمنی در کالای تولید شده به شخص ثالث را پوشش میدهد. (این بیمه برای فروشندگان و توزیع کنندگان نیز قابل تهیه است.)

انواع بیمه مسئولیت مدنی چیست؟

 • بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان، این بیمه نامه پرکاربرد که از انواع بیمه نامه مسئولیت حرفه ای نیز میباشد، مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان اعم از کارگر ایرانی و غیره ایرانی، روزمرد،قراردادی، کارمند استخدامی و .. که دچار اسیب های بدنی و جانی (پرداخت هزینه های پزشکی، غرامت نقص عضو و فوت) شوند و بیمه گذار مقصر شناخته شود را پوشش میدهد. این بیمه نامه نیز انواع مختلف دارد،مسئولیت کارفرما درقبال کارکنان بازرگانی، خدماتی، صنعتی، اداری، مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ساختمانی و در اخر مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان عمرانی
 • بیمه مسئولیت مدنی سازندگان ابنیه(ساختمان) در قبال اشخاص ثالث، که در ان مسئولیت سازندگان در قبال حوادث احتمالی مانند نشست ساختمان، صدمه دیدن رهگذران و یا همسایگان ، صدمه به فضای سبز ،پیاده رو و .. تحت پوشش است.
 • بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسین در ساختمان ها، این بیمه نامه نیز خسارات جانی و مالی مالکان و ساکنین ساختمان، اشخاص ثالث و کارکنان پروژه ساختمان را  که بیمه گذار مقصر شناخته شود تحت پوشش قرار میدهد.
 • بیمه مسئولیت مدنی پزشکان و پیرا پزشکان، این بیمه نامه نیز مسئولیت خطا ،غفلت یا تقصیر پزشک و پیراپزشک را در ارتباط با امور پزشکی (تشخیص،معالجه، اعمال جراحی و .. که منجر به صدمه جسمانی و یا فوت بیماران شود را پوشش میدهد.
 • بیمه مسئولیت مدنی شرکت های نصب و نگهداری اسانسور،بالابر و پله برقی، این بیمه نامه نیز مسئولیت بیمه گذار در صورت مقصر شناخته شدن در قبال خسارات جانی (نقص عضو یا فوت) را پوشش داده و البته لازم به ذکر است بازدید دوره ای اسانسور بر عهده مالکین و مدیر ساختمان است و در غیر این صورت شرکا بیمه ای تعهدی به جبران خسارات ندارد.
 • بیمه مسئولیت مدنی متصدیان حمل و نقل، این بیمه نامه نیز از انواع بیمه مسئولیت حرفه ای است که مسئولیت متصدیان حمل و نقل (دریایی، زمینی، بین المللی و ..) در خصوص خسارات احتمالی به بار در قبال صاحبان کالا و ارسال کنندگان را پوشش میدهد.
 • مسئولیت مدنی مدیران مهدکودک، این بیمه نامه مسئولیت مدیران مهدکودک در قبال کودکان را نیز پوش میدهد.
 • بیمه مسئولیت مدنی مدیران مجوعه های ورزشی، این بیمه نامه که از انواع بیمه مسئولیت حرفه ای است حوادث احتمالی در خصوص ورزشکارانی که در مجموعه ورزشی فعالیت میکنند را در صورتی که مقصر حادثه مجموعه ورزشی شناخته شود پوشش میدهد.

لازم به ذکر است موارد گفته شده شامل همه انواع بیمه نامه مسئولیت مدنی نمیباشد، برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با کارشناسان بیمه خانه در تماس باشید.

بیمه مسئولیت چه مواردی را پوشش نمی دهد؟

 • خساراتی که ناشی از اعمال متقلبانه بیمه گذار باشد.
 • حوادثی که در خارج از مرزهای کشور اتفاق می افتد.
 • اقدام بیمه گذار برای نجات مصدوم مسئولیت بیمه گذار محسوب نمیگردد. (البته حتما این کار را برای رضای خدا انجام دهید 🙂 )
 • جرائم حقوقی و کیفری و مجازات قابل خرید
 • خسارت های ناشی از وسائل نقلیه موتوری وزمینی و قطارهای راه اهن که به موجب قانون از بیمه شخص ثالث باید استفده کرد.
 • خسارات ناشی از تشعشعات هسته ای
 • خسارت ناشی از جنگ و انقلاب و شورش و اعتصاب و …

برای دریافت مشاوره از طریق واتساپ موجود در سایت و یا تماس با شماره ذیل اقدام نمایید.

نیاز به مشاوره دارید؟ پیام دهید.
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp  کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

فرم ورود به بیمه خانه

ثبت نام در بیمه خانه