بیمه مسئولیت سامان

از طریق دکمه فوق می توانید نسبت به ثبت سفارش انواع بیمه مسئولیت سامان، اقدام نمایید.

برای تهیه بیمه مسئولیت پیراپزشکانِ سامان به صورت آنلاین و با صدور آنی، با فشردن دکمه فوق، اقدام نمایید. با خرید از لینک فوق، بیمه نامه شما در کد متعلق به بیمه خانه در بیمه سامان صادر خواهد شد. 

خرید بیمه مسئولیت از بیمه خانه

بیمه مسئولیت چیست؟

هر فردی در صورت وارد کردن آسیب مالی یا جانی به دیگران طبق قانون موظف به جبران خسارت وارده شده است. خیلی اوقات این خسارات سهواً به وجود آمده است و موجب ضرر های مالی سنگینی به ما می شود. به همین منظور شرکت های بیمه در موضوعات مختلف، بیمه نامه ای با عنوان بیمه مسئولیت طراحی نموده اند تا این خسارات احتمالی را تحت پوشش قرار دهند. لازم به ذکر است بیمه مذکور تنها در صورتی متعهد به پرداخت خسارت است که فرد بیمه گذار مسئول جبران زیان وارد شده شناخته شود.

این بیمه نامه دارای انواع مختلفی است که با عناوین بیمه مسئولیت قراردادی، متقابل و مدنی شناخته می شود. در بین رشته های بیمه ای نامبرده، بیمه مسئولیت مدنی بیمه ای رایج و پُر مخاطب محسوب می شود که موضوع مورد بحث ما نیز می باشد. این بیمه نامه دارای شاخه ها و انواع گوناگونی است که در ادامه به آن می پردازیم. 

بیمه مسئولیت مدنی چیست؟

بیمه مسئولیت مدنی در انواع گوناگون برای افراد و مشاغل مختلف در جامعه طراحی شده است که زیان های وارد شده به اشخاص ثالث را در صورت مقصر شناخته شدن بیمه گذار تا سقف مشخص شده در بیمه نامه جبران نماید.

انواع بیمه مسئولیت مدنی کدامند؟

انواع بیمه مسئولیت

بیمه نامه فوق دارای چند دسته اصلی می باشد که با نام های بیمه مسئولیت حرفه ای (مربوط به حرف و مشاغل)، تولید کنندگان کالا، عمومی و کارفرما در قبال کارکنان تقسیم می شود. 

بیمه تولید کنندگان کالا

در بیمه تولید کنندگان کالا، در صورتی که تولید کننده کالا در اثر نقص یا … کالای خود موجب آسیب به مصرف کننده آن کالا شود، خسارت به عمل آمده توسط این بیمه نامه جبران می گردد. شایانِ ذکر است  بیمه تولید کنندگان کالا برای فروشندگان و همچنین توزیع کنندگان قابل تهیه است.

بیمه مسئولیت عمومی

در صورتی که بر اثر فعالیت روزمره که مربوط به شغل بیمه گذار نباشد، خسارتی به شخصی وارد شود تحت پوشش بیمه نامه مذکور قرار می گیرد. به عنوان مثال بیمه آسانسور، بیمه آتش سوزی در برابر همسایگان، شهر بازی و … از انواع این بیمه نامه محسوب می گردند.

بیمه کارفرما در قبال کارکنان

بیمه نامه فوق الذکر نیز تعهد کارفرمایان در برابر خسارات و آسیب های جسمانی به کارگران خود که شامل پوشش فوت، نقص عضو و هزینه های درمانی می باشد را تحت پوشش خود قرار می دهد. همینطور در این بیمه نامه کارگران چه ایرانی باشند، چه افغانی و … و چه روز مزد باشند یا قراردادی شرکت بیمه متعهد به پرداخت است. 

بیمه کارفرمایان انواع مختلفی دارد که برای آگاهی از انواع این بیمه نامه، پوشش ها و شرایط آن می توانید مقاله بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان را مطاله نمایید. 

بیمه مسئولیت حرفه ای

بیمه نامه فوق همانطور که از نامش مشخص است مربوط به خسارات وارد شده توسط مشاغل است. این بیمه نامه که برای انواع حرف و مشاغل طراحی شده است در صورتی که بیمه گذار به واسطه کار خود موجب زیان به دیگران شود، خسارت وارد شده را جبران می نماید.

تعدادی از انواع مهم بیمه مدنی حرفه ای عبارتند از:

بیمه مسئولیت مدنی پزشکان و پیرا پزشکان

بیمه نامه پزشکان و پیرا پزشکان زیان های جسمانی یا روانی وارد شده به بیمار تحت معالجه که به علت خطا یا غفلت پزشک یا پیراپزشک مانند (تشخیص،معالجه، اعمال جراحی و ..) رخ داده است را متعهد می شود. لازم به ذکر است که این بیمه نامه خسارات وارد شده توسط دستیار یا پرستاری که تحت نظر پزشک می باشد را پوشش می دهد . برای آگاهی بیشتر از شرایط این بیمه نامه مقاله مسئولیت پزشکان و پیراپزشکان را مطالعه نمایید.

بیمه سازندگان ابنیه(ساختمان) در قبال اشخاص ثالث

در بیمه سازندگان ابنیه در قبال افراد ثالث زیان های مالی یا جانی وارد شده به افراد ثالث که مقصر حادثه، بیمه گذار شناخته شود را، بیمه گر متعهد به پرداخت می گردد. همچنین آسیب به اموال عمومی مانند پیاده رو، فضای سبز و … توسط این بیمه نامه قابل جبران است. 

بیمه مهندسین ناظر، طراح و محاسب

بیمه مهندسین در ساختمان ها زیان وارد شده به مالکان، اشخاص ثالث و کارکنان اجرائی پروژه ساختمان را  که بیمه گذار مقصر شناخته شود را تحت متعهد به جبران می گردد.

بیمه مدنی متصدیان حمل و نقل

برای جبران خسارات مالی محموله هایی که در جریان حمل و نقل در دریا، خشکی و … دچار آسیب می شوند و مقصر متصدی حمل و نقل شناخته می شود نیز بیمه نامه متصدیان حمل و نقل طراحی شده است. به عنوام مثال کالای فرستاده شده از مسیر دریا بر اثر حادثه ای ازبین می رود و بیمه گذار مسئول پرداخت زیان به صاحب کالا می شود، در این حالت بیمه نامه مذکور خسارت را  به صاحب کالا جبران می نماید.

بیمه مدیران مهدکودک

مدیر مهد کودک در قبال سلامت کودکان در محیط مهد کودک و یا در اردوها مسئول می باشد. لذا در صورت آسیب جسمانی به کودکان و مقصر شناخته شدن وی متعهد به جبران خسارت است. بیمه مسئولیت مدیران مهد کودک این خسارات احتمالی را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه مدیران مجوعه های ورزشی

مدیر یک مجموعه ورزشی در قبال سلامت جسمانی مراجعین به این مجموعه ها مسئول می باشند. به عنوام مثال در صورتی که در یک باشگاه پرورش اندام به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی به افراد داخل باشگاه خسارت بدنی وارد شود  بیمه مدیران مجموعه های ورزشی در صورت مقصر شناخته شدن مدیر مجموعه در خسارت به عمل آمده، جبران خسارت را متعهد می گردد. 

نحوه خرید بیمه نامه مسئولیت در سامانه بیمه خانه

شما می توانید انواع مختلف بیمه نامه های نامبرده را با ثبت درخواست به وسیله پر کردن فرم قرار داده شده از طریق دکمه ابتدای صفحه نسبت به خرید بیمه نامه مورد نظرتان اقدام نمایید. پس از ثبت درخواست از طرف سایت بیمه خانه جهت مشاوره و بررسی درخواست ثبت شده با شما تماس گرفته می شود. به این ترتیب در ادامه فرم ها و پرسشنامه های مربوطه برایتان ارسال می گردد و مراحل صدور بیمه نامه طی می شود. 

سوألات متداول

خسارات مالی یا جانی که به صورت غیر عمد به افراد ثالث وارد می شود و مسئول پرداخت زیان بیمه گذار تعیین می گردد تا اندازه مشخص شده در بیمه توسط شرکت بیمه جبران می گردد.

  • خساراتی که ناشی از اعمال متقلبانه بیمه گذار باشد.
  • حوادثی که در خارج از مرزهای کشور اتفاق می افتد.
  • اقدام بیمه گذار برای نجات مصدوم مسئولیت بیمه گذار محسوب نمی گردد. 
  • جرائم حقوقی و کیفری و مجازات قابل خرید
  • خسارت های ناشی از وسائل نقلیه موتوری وزمینی و قطارهای راه اهن که به موجب قانون از بیمه شخص ثالث باید استفده کرد.
  • خسارات ناشی از تشعشعات هسته ای
  • خسارت ناشی از جنگ و انقلاب و شورش و اعتصاب و …

فرم ورود به بیمه خانه

ثبت نام در بیمه خانه