بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث شرکت بیمه سامان

با خرید از لینک فوق، بیمه شخص ثالث شما در کد متعلق به بیمه خانه در بیمه سامان صادر خواهد شد. 

در صورتی که بیمه شخص ثالث سایر شرکت ها مورد نظر شما است، با پرکردن فرم سفارش کارشناسان بیمه خانه در اسرع وقت با شما تماس حاصل خواهند کرد.

خرید آنلاین بیمه شخص ثالث - بیمه خانه

بله، بیمه شخص ثالث طبق قانون برای وسائل نقلیه موتوری الزامی است.

شخص ثالث هرکسی جز راننده مقصر حادثه می باشد. چه آن شخص در داخل وسیله نقلیه و چه در خارج از آن باشد.

بیمه ثالث داری دو نوع پوشش با عنوان های پوشش مالی و پوشش جانی می باشد. پوشش مالی خسارات مالی وارد شده به شخص ثالث و پوشش جانی خسارات جانی وارد شده مانند نقص عضو، از کارافتادگی، بیمارستانی و فوت را شامل می شود.

حداقل پوشش مالی در سال 1400 برابر با 16 میلیون تومان است. پوشش مالی با پرداخت هزینه بیشتر قابل افزابش است.

بیمه حوادث راننده چند سالی است به این بیمه نامه اضافه گردیده است و خسارت جانی راننده که عبارتند از فوت و نقص عضور را تحت پوشش قرار می دهد. لازم به ذکر است هزینه های بیمارستانی تحت پوشش بیمه حوادث راننده نیست.

به دلیل راننده محور شدن بیمه ثالث گواهی نامه رانندگی حداقل یک نفر از کشانی که از خودرو استفاده می کنند الزامی است.

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث قراردای است که بیمه گر (شرکت بیمه ای)  مسئولیت مدنی دارندگان وسائل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث را در قبال دریافت حق بیمه از بیمه گذار (مالک خودرو) تحت پوشش قرار می دهد. پرداخت خسارات جانی و مالی وارد شده به شخص ثالث (هرکسی به جز راننده مقصر حادثه، چه در داخل وسیله نقلیه چه بیرون از وسیله) بر عهده بیمه گر می باشد. 

انواع پوشش در بیمه شخص ثالث

پوشش مالی

پوشش مالی خسارات مالی وارده شده به شخص ثالث را تا سقف مشخص شده در بیمه نامه جبران می کند. حداقل پوشش مالی در هرسال برابر با یک چهلم دیه انسان در ماه حرام است. یعنی در سال 1400 حداقل پوشش مالی برابر با 16 میلیون تومان است. لازم به ذکر است پوشش مالی در برخی شرکت ها تا سقف 320 میلیون قابل افزایش است.

پوشش جانی

پوشش جانی نیز همانطور که از نامش پیداست خسارات جسمی وارد شده به شخص ثالث اعم از نقص عضو و از کارافتادگی،آسیب، شکستگی و فوت را طبق دیه یا ارش جبران می کند. دیه در سال 1400 در ماه های عادی مبلغ 480 میلیون تومان و درماه های حرام مبلغ 640 میلیون تومان است.

آیا خود راننده هم در این بیمه نامه تحت پوشش قرار می گیرد؟

بیمه شخص ثالث همانطور که از نامش پیداست هرشخصی به جز راننده مقصر حادثه را تحت پوشش خود قرار می دهد، اما خوشبختانه چند سالی است طبق قانون جدید پوششی با عنوان بیمه حوادث راننده به بیمه شخص ثالث اضافه گردیده است که خسارات جانی راننده مقصر حادثه مانند فوت، نقص عضو و .. را تا سقف مشخصی پر داخت می نماید. پوشش حوادث راننده خسارات مالی راننده را در بر نمی گیرد.

عوامل مؤثر در قیمت بیمه شخص ثالث

پوشش مالی

هرچه میزان پوشش مالی بیشتر باشد شرکت بیمه باید در صورت حادثه مبلغ بیشتری بپردازد و به تبع آن به حق بیمه نیز افزوده می گردد. حداقل پوشش مالی 16 میلیون تومان و حداکثر آن 320 میلیون تومان است.

تخفیف عدم خسارت

بابت عدم دریافت خسارت در هرسال 5% تخفیف به بیمه نامه شما تعلق می گیرد. این تخفیفات تا 14 سال نیز ادامه دارد و به سقف 70% تخفیف عدم خسارت می رسد.

کاربری خودرو

کاربری خودرو رابطه مستقیم با میزان ریسک خطرات احتمالی دارد. مثلاً تاکسی درون شهری بیشتر در معرض حوادث رانندگی قرار دارد تا خودروی سواری و به همین جهت باید 10% حق بیمه بیشتر بپردازد.

سیلندر خودرو

در بیمه شخص ثالث خودرو ها به سه گروه تقسیم می شوند. خودروهای کمتر از 4سیلندر، خودروهای 4سیلندر و خودروهای بیشتر از 4 سیلندر که به ترتیب ذکر شده حق بیمه پایه هر گروه بیشتر می شود.

البته لازم به ذکر است حق بیمه پایه مهم ترین عامل قیمت بیمه ثالث است. این حق بیمه توسط بیمه مرکزی و متأثر از قیمت دیه ماه های عادی و ماه های حرام که هر سال توسط قوه قضائیه اعلام می شود تعیین می گردد.

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث

جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث نیز یکی دیگر از عوامل تعیین کننده است. با تأخیر در تمدید بیمه شخص ثالث به صورت روزشمار مبلغی به عنوان جریمه به حق بیمه شما اضافه خواهد شد. این جریمه برای خودروهای مختلف متفاوت است.

مجوز 2.5% تخفیف بیمه مرکزی

بیمه مرکزی مجوز تخفیف تا سقف 2.5% را به شرکت های بیمه ای صادر کرده است و شرکت ها ی بیمه مجاز هستند به صورت اختیاری با توجه به سیاست های خود این تخفیف را لحاظ کنند و یا در نظر نگیرند.

برای دریافت مشاوره از طریق واتساپ موجود در سایت و یا تماس با شماره ذیل اقدام نمایید.

نیاز به مشاوره دارید؟ پیام دهید.
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp  کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

فرم ورود به بیمه خانه

ثبت نام در بیمه خانه