خرید آنلاین بیمه آسانسور

بیمه مسئولیت آسانسور شرکت بیمه سامان

با خرید از لینک فوق، بیمه مسئولیت آسانسور شما در کد متعلق به بیمه خانه در بیمه سامان صادر خواهد شد. 

خرید بیمه آسانسور - بیمه خانه

بیمه آسانسور مسئولیت مالکین آسانسور در برابر حوادث جانی و مالی ایجاد شده بر اثر آسانسور را پوشش می دهد.

خسارات مالی و جانی ناشی از آسانسور برای اشخاص رخ دهد، یعنی پوشش فوت، نقص عضو و بیمارستانی تحت پوشش این بیمه قرار می گیرد. حوادث بیرون کابین آسانسور تحت پوشش نیست.

با توجه به نظر کارشناس و رأی دادگاه مالک یا مالکین آسانسور، شرکت نصب، شرکت نگهداری و … می توانند مقصر شناخته شوند. مثلاً 60% ساکنین ساختمان به عنوان مالکین آسانسور و 40% شرکت نصب یا نگهداری، که در این صورت خسارت ساکنین تا سقف مشخص شده در بیمه و طبق شرایط بیمه نامه تحت پوشش قرار می گیرد.

بیمه آسانسور چیست؟

بیمه آسانسور چیست؟ بیمه آسانسور در واقع بیمه مسئولیت مدنی آسانسور است و خسارات وارد شده به اشخاص در کابین آسانسور را تا سقف مشخص شده و طبق شرایط بیمه نامه تحت پوشش قرار می دهد. لذا حوادث خارج از اتاقک آسانسور تحت پوشش این بیمه نامه نیست. همانطور که پیشتر در سوالات پاسخ داده شد، بیمه مذکور پوشش های فوت، بیمارستانی و نقص عضو را در بر دارد. 

لازم به ذکر است مسئولیت بیمه کردن آسانسور بر عهده مالک یا مالکین آن که معمولاً همان ساکنین ساختمان هستند می باشد.  ساکنین نیز در بین خود مدیر ساختمان تعیین می نمایند که وظایفی این امور معمولاً بر عده وی می باشد.

در صورت حادثه در آسانسور چه کسی مسئول پرداخت خسارت است؟

همانطور که پیشتر ذکر شد، در صورت حادثه کارشناسی برای ارزیابی علت خسارت و … اعزام می شود و حادثه را بررسی میکند، سپس دادگاه بر اساس نظر کارشناس و .. مقصرین را هر کدام به اندازه قصور خود مسئول پرداخت خسارت می نماید. به عنوان مثال دادگاه تشخیص می دهد ساکنین ساختمان 30% و شرکت سرویس و نگهداری آسانور 40% و یا بالعکس، مسئول پرداخت خسارت می باشند.

آیا بیمه آسانسور اجاری است؟

بیمه آسانسور اجباری نیست اما بیمه ای حیاتی و بسیار مهم به شمار می آید، زیرا در صورت خسارت مبلغ هنگفتی را باید مسئولین آن پرداخت نمایند. در صورتی که با دارا بیمه نامه مسئولیت مربوطه این زیان احتمالی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

در صورت نیاز به مشاوره قبل از خرید بیمه فوق از طریق واتساپ یا شماره های موجود در سایت با کارشناسان بیمه خانه ارتباط برقرار کنید.

نیاز به مشاوره دارید؟ پیام دهید.
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp  کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

فرم ورود به بیمه خانه

ثبت نام در بیمه خانه