بیمه بدنه

بیمه بدنه چیست؟

بیمه بدنه قراردادیست اختیاری (مانند ثالث اجاری نیست) که طبق ان بیمه گر (شرکت بیمه ای) در مقابل دریافت حق بیمه از بیمه گذار موظف است خسارات احتمالی ناشی از سرقت، اتش سوزی، صاعقه، انفجار، سقوط، واژگونی، تصادف (با خودروی دیگر، جسم ثابت یا متحرک) و .. را پوشش دهد.

انواع پوشش در بیمه بدنه

پوشش در بیمه بدنه به دو نوع پوشش های اصلی و پوشش های اضافی تقسیم میشود. پوشش های اصلی که در متن بالا نیز به انها اشاره شد عبارتند از:

 

تصادف خودرو

با خودرو دیگر، جسم ثابت یا متحرک

اتش سوزی،صاعقه یا انفجار خودرو

با خودرو دیگر، جسم ثابت یا متحرک

سقوط و واژگونی

با خودرو دیگر، جسم ثابت یا متحرک

سرقت کلی خودرو

با خودرو دیگر، جسم ثابت یا متحرک

لازم به ذکر است خسارت باطری و لاستیک خودرو  ناشی از خطرات بیمه شده تا 50% قیمت ان تحت پوشش بیمه بدنه است. همچنین خساراتی که در جریان نجات خودرو و یا زمان انتقال ان رخ میدهد نیز تحت پوشش این بیمه نامه می باشد.

پوشش های اضافی بیمه بدنه

شکست شیشه

شکسته شدن شیشه بدون دخالت اشیاء خارجی مانند شکسته شدن شیشه در اثر گرم و سرد شدن هوا

پاشیده شدن رنگ و مواد شیمیایی

خسارت ناشی از پاشیدن روغن ترمز، رنگ، اسید و مواد شیمیایی روی بدنه خودرو

بلایای طبیعی

خسارات ناشی از سیل و زلزله و سایر بلاهای طبیعی

نوسانات قیمت

افزایش سرمایه تحت پوشش بیمه نامه همزمان با بالا رفتن قیمت خودرو

کشیدن میخ روی بدنه

خسارت ناشی از کشیدن میخ و سایر اشیاء مشابه روی بدنه خودرو

ایاب و ذهاب

خسارت ناشی از توقف خودرو به علت حوادث تحت پوشش بیمه نامه که به صورت روزانه به عنوان هزینه ایاب ذهاب به بیمه گذار پرداخت میگردد

سرقت جزئی خودرو

سرقت لوازم و قطعات خودرو، این پوشش جدا از پوشش سرقت کلی که 80% قیمت خودرو سرقت رفته را پرداخت می نماید سرقت قطعات و لوازم خودرو را در برمیگیرد

استهلاک خودرو

خسارت ناشی از کاهش ارزش خودرو حتی درصورت بروز خطراتی که تحت پوشش بیمه است مانند پاشیده شدن مواد شیمیایی که علاوه بر پرداخت این خسارت بابت کاهش ارزش خودرو نیز هزینه پرداخت میگردد

پوشش ترانزیت: خـب همانطور که میدانید بیمه بدنه و پوشش های ان مربوط به داخل خاک کشور عزیزمان است و در صورت خروج شما از کشور پوشش های این بیمه نامه دیگر فعال نیست، اما از انجا که بیمه فکر همه چیز را میکند برای این موضوع هم پوششی اضافه در نظرگرفته به نام پوشش ترانزیت و البته لازم به ذکر است پوشش سرقت کلی و سرقت جزئی (قطعات خودرو) شامل این پوشش نیست و بیمه بدنه این پوشش را ندارد.

پوشش حذف فرانشیز: و مجدد همانطور که میدانید و شاید هم ندانید در پوشش های بیمه نامه درصدی مشخصی به عنوان فرانشیز قرار دارد که بیمه گر(شرکت بیمه ای)  موظف به پرداخت ان نمیباشد و بیمه گذار باید ان را پرداخت نماید، مثلا در پوشش سرقت کلی 20% فرانشیز در نظر گرفته شده پس در صورت سرقت خودرو  بیمه تا 80% ارزش ان را پرداخت و 20% باقی مانده به عهده بیمه گذار میباشد، و بیمه بدنه حتی برای این مورد هم پوشش اضافی قرار داده است.

فرم ورود به بیمه خانه

ثبت نام در بیمه خانه