بیمه عمر و تشکیل سرمایه

بیمه عمر چیست؟

بیمه عمر و تشکیل سرمایه، بیمه عمر و پس انداز، بیمه عمر و تأمین آتیه همگی اسامی مختلف یک بیمه نامه است. بیمه عمر و تشکیل سرمایه قراردادی است که شرکت بیمه ای متعهد می شود در قبال پرداخت حق بیمه از طرف بیمه گذار در مدت زمانی که از قبل در بیمه نامه مشخص شده است، مبلغی را به عنوان سرمایه و یا مستمری به بیمه گذار یا ذی نفعان از قبل تغیین شده پرداخت نماید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید بیمه گذار (شخصی که موظف به پرداخت حق بیمه است)  پس از پرداخت اولین حق بیمه در صورت فوت طبیعی ( فوت ناشی از حادثه نباشد ) ذی نفعان تعیین شده در قرارداد (توسط خود بیمه گذار تعیین می گردند ) کل سرمایه قراداد بیمه گذار را دریافت خواهند کرد. و یا در زمان از کار افتادگی دائم(در صورتی که این پوشش خریداری شده باشد)، بیمه‌گذار از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و بیمه گر (شرکت بیمه)  موظف است در پایان زمان قرارداد سرمایه بیمه گذار را یکجا  و یا صورت مستمری پرداخت نماید.  

مزایای بیمه عمر

پوشش فوت طبیعی و حادثی

 پوشش فوت بر اثر حادثه و فوت طبیعی از پوشش های اصلی و مهم بیمه عمر و تشکیل سرمایه است. در صورت فوت طبیعی و حادثی مبلغ مشخصی از طرف شرکت بیمه به ذی نفعان تعیین شده در بیمه نامه پرداخت می گردد.

پوشش امراض خاص

پوشش امراض خاص، سکته قلبی، مغزی، پیوند اعضای اصلی بدن(قلب، کلیه ، کبد، ریه، مغز استخوان) جراحی باز قلب و انواع سرطان را البته معمولاً با دوره انتظار مشخصی تا سقف معینی تحت پوشش قرار می دهد.

دریافت مستمری

 در بیمه عمر این امکان برای بیمه گذار فراهم شده است کخ هم بتواند اندوخته بیمه نامه و سود حاصل از آن را به صورت یکجا برداشت کند و هم امکان دریافت آن به صورت مستمری برای وی وجود داشته باشد.

پوشش های بین المللی

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

نقص عضو و از کارافتادگی

در صورتی که بیمه شده بالای 18 سال و شاغل باشد و از کار افتاده محسوب گردد، از پرداخت حق بیمه معاف و مبلغ معینی را از شرکت بیمه دریافت می کند. در صورت نقص عضو نیز مبلغی را از شرکت بیمه دریافت می نماید.

معافیت مالیاتی

یکی از پوشش های بیمه عمر و تشکیل سرمایه معافیت مالیاتی است.در صورت فوت بیمه شده، سرمایه فوت و اندوخته بیمه نامه بدون هیچ مالیاتی مانند مالیات بر ارث و .. به ذی نفعان تعیین شده در بیمه نامه تعلق می گیرد.

تعیین ذی نفع

تعیین ذی نفعان بیمه عمر و تشکیل سرمایه بر عهده بیمه گذار است. بیمه گذار می تواند تعیین کند وراث قانونی(فرزندان، همسر و..) و یا هر شخص دیگری به چه میزانی از اندوخته و سرمایه فوت سهم داشته باشند.

سود مشارکت و تضمینی

با خرید بیمه عمر هم سود تضمینی که توسط بیمه مرکزی میزان آن تعیین شده است به اندوخته بیمه نامه تعلق می گیرد و هم سود حاصل از فعالیت های اقتصادی شرکت بیمه که به عنوان سود مشارکت مطرح است.

برای دریافت مشاوره از طریق واتساپ موجود در سایت و یا تماس با شماره ذیل اقدام نمایید.

نیاز به مشاوره دارید؟ پیام دهید.
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp  کارشناسی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید

فرم ورود به بیمه خانه

ثبت نام در بیمه خانه