بیمه موبایل چیست؟ پوشش های بیمه موبایل چیست؟

خرید بیمه موبایل| بیمه خانه

قبل از پرداختن به سوال بیمه موبایل چیست؟ و پوشش های بیمه موبایل چیست؟ بهتر است اشاره ای به بیمه تجهیزات الکترونیک داشته باشیم. بیمه تجهیزات الکترونیک که بیمه موبایل یکی از شاخه های آن به حساب می آید همانطور که از نامش پیداست بیمه ای است مخصوص تجهیزات الکترونیکی مانند لپ تاپ، دوربین، موبایل و تبلت و .. که خسارات احتمالی این تجهیزات گران قیمت را که تحت پوشش گارانتی نمی باشد بیمه می کند. در بیمه موبایل نیز شرکت بیمه خسارات و خطرات احتمالی که تحت ضمانت نامه نمی باشد مانند شکست بر اثر ضربه، نفوذ مایعات و .. را تحت پوشش قرار می دهد.

در سال های اخیر و در پی گرانی ها تجهیزات الکترونیک از جمله موبایل و تبلت افزایش قیمت زیادی را تجربه کرده است و به تبع آن در صورت آسیب هزینه زیادی را متحمل خواهیم شد. به عنوان مثال در صورت سرقت موبایل مبلغ زیادی متضرر خواهیم شد و یا با شکستن صفحه نمایش موبایل هزینه زیادی برای تعویض آن باید پرداخت کنیم و هیچ کدام تحت ضمانت نامه نمی باشد. اما با داشتن بیمه موبایل در صورت سرقت البته با شکست حرز که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد و یا در صورت شکستن موبایل یا تبلت در اثر ضربه بیمه مبلغی را به شما پرداخت خواهد کرد.

پوشش های بیمه موبایل چیست؟

پوشش های بیمه موبایل همانطور که پیشتر ذکر شد مواردی است که تحت پوشش ضمانت نامه نمی باشد. این پوشش ها عبارتند از شکست موبایل یا تبلت در اثر ضربه، نم زدگی، آبخوردگی و نفوذ مایعات، سرقت(در صورت شکست حرز)، آتش سوزی، سیل و طوفان و القاء الکتریکی است.

پوشش های ذکر شده می تواند در شرکت های مختلف بیمه ای بر اساس سیاست آن ها کمی با هم متفاوت باشد. مثلاً در شرکتی پوششی اضافه تر باشد و یا شرایط متفاوتی داشته باشد، لذا قبل از خرید این بیمه نامه حتماً شرایط بیمه نامه را مطالعه نمایید.

سرقت با شکست حرز چیست؟

سرقت با شکست حرز در بیمه به معنای نوعی از سرقت است که همراه با عبور از مانعی باشد. مثلاً برای سرقت منزل سارق با شکستن قفل، درب، بالا رفتن از دیوار، یا با استفاده از تهدید و زور اقدام به سرقت کند و سرقت بدون عبور از مانع و ناشی از سهل انگاری بیمه گذار نباشد. در خصوص بیمه موبایل نیز این امر صدق می کند و در صورتی که سرقت تلفن همراه با شکست حرز مثلاً با استفاده از زور و تهدید یا شکستن قفل درب خودرو و .. همراه باشد، تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

خرید آنلاین بیمه موبایل

بیمه موبایل تنها توسط چند شرکت بیمه ارائه می گردد و بیمه ای نوپا به حساب می آید. بیمه خانه بیمه موبایل شرکت بیمه سامان را ارائه می دهد. برای خرید این بیمه همراه با تخفیف 50% وارد سامانه خرید آنلاین بیمه خانه شوید.

1 دیدگاه دربارهٔ «بیمه موبایل چیست؟ پوشش های بیمه موبایل چیست؟»

  1. بازتاب: سرقت با شکست حرز در بیمه به چه معنا است؟ - بیمه خانه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین